نرم افزار AutoSprink

 • 25 خرداد , 1398
 • 2646 نفر

نرم افزار AutoSprink

نرم افزار AutoSprink
نرم افزار autosprink یک نرم افزار جامع و قدرتمند در زمینه ی طراحی سیستم های اطفاء حریق می باشد . این نرم افزار به صورتت مستقل و جداگانه و بدون وابستگی به نرم افزار های دیگر مانند stand alone عمل می کند . نرم افزار AutoSprink یکی از بهترین و کاملترین نرم افزار ها در زمینه ی طاحی سیستم های اطفاء حریق می باشد .از ویژگی های برجسته ی این نرم افزار می توان به مواردی همچون محاسبات هیدرولیکی پیشرفته، دقیق و البته یکپارچه، امکانات Stocklisting و همچنین تطابق کامل با نقشه های اتوکد اشاره نمود .
نرم افزار اتو اسپرینک قابلیت های بسیار مفید و کارآمد دیگری دارد که در طراحی سیستم های اسپرینکلر کاربرد دارد . یکی از این قابلیت ها این است که به محض تمام شدن کشیدن شبکه لوله کشی سیستم اسپرینکلر ، با کلیک بر روی یک دکمه گزارش کامل هیدرولیکی و نیز وضعیت اجزای بکار رفته در سیستم مشخص می شود .
پارامتر های تعریف شده در این نرم افزا به گونه ای هوشمند هستند که در صورت اشتباه کردن به کاربر هشدار می دهد .
برای مثال نرم افزار در هنگام طراحی به کاربر اجازه استفاده اتصالات دنده ای بر لوله های با ضخامت کم را نمی دهد و همچنین نرم افزار بر اشتباهات در اتصالات لوله ها نظارت دارد و با عنوان نشتی آنها را مشخص می کند .
در نرم افزار AutoSprink می توان با انتخاب نوع منطقه خطر (کم خطر، خطر معمولی و پرخطر)، انواع اسپرینکلر (بالازن، پایین زن، پاسخ سریع، پوشش گسترده و …)، به طراحی آنالیز و بهینه سازی سیستم اطفاء حریق پرداخت . از دیگر قابلیت های این نرم افزار می توان به انجام محاسبات هیدرولیکی در چند ثانیه، یافتن نقاط آسیب پذیر در طرح، نمایش بدترین حالت برای نقاطی که کاربر مختصات آنها را تعیین می کند و  نمایش تاثیر تغییر سایز لوله ها و ثبت کردن آن ها در صورت داشتن نتایج بهینه ، اشاره کرد .

ویژگی های نرم افزار AutoSprink

 1. ترسیم نقشه های بسیار دقیق و مطابق با واقعیت ( با قابلیت پرینت یا پلات)
 2. امکان وارد کردن و خروجی دادن فایل های DWG
 3. امکان انجام محاسبات هیدرولیکی بدون اتمام کشیدن نقشه یا حتی سیستم و بدون الزام به اضافه کردن اتصالات
 4. طراحی تمام سیستم های اسپرینکلر با نقشه های دو بعدی و سه بعدی و بطور هم زمان و خودکار
 5. انجام محاسبات هیدرولیکی به طور همزمان با کشیدن نقشه
 6. ارائه گزارش محاسبات هیدرولیکی طبق فرمت NFPA
 7. امکان رسم خودکار انواع سیستم اسپرینکلر
 8. تبدیل المان ها به صورت نشانه ها به ستون ، خطوط به لوله و بلاک های دایره به اسپرینکلر و …
 9. ایجاد تغییر در رنگ لوله ها متناسب با دبی که باعث درک بهتر ظاهری از نقشه و شرایط هیدرولیکی میشود.
 10. تهیه مدل های ساختمانی سه بعدی شامل اجزای سازه ای و المان های مکانیکی
اتواسپرینک

اسپرینکلر یکی از اجزای مهم سیستم اطفاء حریق است . اسپرینکلر با استفاده از یک لامپ شیشه ای که به گرما حساس می باشد متصل شده است و از طریق این حباب شیشه از خروج آب جلوگیری می شود. این قطعه شیشه ای از خروج آب جلوگیری می کند. در زمان آتش سوزی این شیشه ها که حساس به گرما هستند می ترکند و مسیر خروج آب باز می شود و در محدوده مورد نظر پاشش آب ایجاد می شود . اسپرینکلر ها حساس به گرما هستند و در زمان آتش سوزی تنها یک یا دو اسپرینکلر نزدیک به حادثه عمل می کنند . به این ترتیب فشار در این اسپرینکلر ها به حداثر می رسد و خسارت وارد شده به ساختمان که به علت خیس شدن و ریختن آب به وجود می آید را به حداقل می رساند.
برای تهیه ی لوله گالوانیزه و استعلام قیمت اسپرینکلر برای سیستم اطفاء حریق خود با ما تماس بگیرید .