کوپلینگ آتش نشانی

  • 24 فروردين , 1398
  • 3046 نفر

کوپلینگ آتش نشانی

کوپلینگ آتش نشانی قطعه ای است برای اتصال دو شفت به یکدیگر به منظور انتقال قدرت که در تجهیزات اطفای حریق آتش نشانی کاربرد بسیار دارد. شرکت بی تا انرژی پارس کیش در زمینه ی طراحی سیتم های اعلام حریق  ، فروش لوله گالوانیزه گرم ، اسپرینکلر ، اتصالات گروود ، جعبه آتش نشانی ، تجهیزات حریق ، درب ضد حریق ، پوشش های مقاوم در برابر حریق ، اجرای سیستم های موتور خانه ، اسپرینکلر خشک ، بست اسپرینکلر آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد .
کوپلینگ آتش نشانی
تجهیزات آتش نشانی متعددی برای اطفاء حریق وجود دارد. عملکرد صحیح و هماهنگ این اجزا می تواند منجر به موفقیت ما در اطفای حریق شود. از مهم ترین اجزا می توان به : مخزن و پمپ آب ، شیر فلکه آب جهت کنترل ورودی آب ، هیدرانت ، کوپلینگ ، شلنگ آتش نشانی در نازل که وظیفه پرتاب آب بر روی آتش را بر عهده می گیرد اشاره کرد. در این میان کوپلینگ ها یا تبدیل آتش نشانی نیز نقش بسیار مهمی دارند . کوپلینگ برای اتصال شلنگ های آب به یکدیگر و افزایش فاصله انتقال آب از مخزن به محل آتش سوزی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به نوع نیازها و محل کاربرد از کوپلینگ های متفاوتی می توان استفاده کرد.

فروش انواع کوپلینگ آتش نشانی

کوپلینگ های آتش نشانی را  معمولا بر اساس نوع جنس و  سایز می توان به دسته های مختلف نقسیم کرد. کوپلینگ ها در سایز های مختلفی تولید می شوند که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم .

فروش کوپلینگ آتش نشانی سایز 1 اینچ

این مدل کوپلینگ از سیستم storz بهره می برد و جنس بدنه آن از آلومینیوم تولید شده است . آلومینیوم فلزی سبک و مقاوم است که در صنایع مختلف از جمله تولید تجهیزات آتش نشانی و کوپلینگ آتش نشانی کاربرد فراوان دارد . قطر ورودی و خروجی آب در این محصول 1 اینچ معادل 25/5 میلیمتر می باشد . ضمن اینکه فشار تست در این کوپلینگ 1 اینچ ، معادل 16 بار اندازه گیری شده است . طول این محصول ( فاصله دو انتهای آن از یکدیگر ) 144 میلیمتر و وزن آن 500 گرم می باشد .

فروش کوپلینگ آتش نشانی سایز 1.5 اینچ

قطر ورودی و خروجی آب در این محصول 1.5 اینچ معادل 38 میلیمتر می باشد . ضمن اینکه فشار تست در این کوپلینگ 1/5 اینچ ، معادل 24 بار اندازه گیری شده است . طول این محصول ( فاصله ی دو انتهای آن از یکدیگر ) 200 میلیمتر و وزن آن 650 گرم می باشد .

فروش کوپلینگ آتش نشانی سایز 2 اینچ

قطر ورودی و خروجی آب در این محصول 2 اینچ معادل 51 میلیمتر می باشد . ضمن اینکه فشار تست در این کوپلینگ 2 اینچ ، معادل 24 بار اندازه گیری شده است . طول این محصول ( فاصله دو انتها از یکدیگر ) 208 میلیمتر و وزن آن 800 گرم می باشد .

فروش کوپلینگ آتش نشانی سایز 2.5 اینچ

قطر ورودی و خروجی آب در این محصول 2/5 اینچ معادل 64 میلیمتر می باشد . ضمن اینکه فشار تست در این کوپلینگ 2/5 اینچ ، معادل 24 بار اندازه گیری شده است . طول این محصول ( فاصله دو انتها از یکدیگر ) 268 میلیمتر و وزن آن 950 گرم می باشد .

فروش کوپلینگ آتش نشانی سایز 3 اینچ

قطر ورودی و خروجی آب در این محصول 3 اینچ معادل 76 میلیمتر می باشد . ضمن اینکه فشار تست در این کوپلینگ 3  اینچ ، معادل 24 بار اندازه گیری شده است . طول این محصول ( فاصله دو انتها از یکدیگر ) 270 میلیمتر و وزن آن 1100 گرم ( یک جفت کوپلینگ ) می باشد .

کوپلینگ آتش نشانی سایز 4 اینچ

قطر ورودی و خروجی آب در این محصول 4 اینچ معادل 100 میلیمتر می باشد . ضمن اینکه فشار تست در این کوپلینگ 4  اینچ ، معادل 24 بار اندازه گیری شده است . طول این محصول ( فاصله دو انتها از یکدیگر ) 360 میلیمتر و وزن آن 1550 گرم ( یک جفت کوپلینگ ) می باشد .

انواع کوپلینگ آتش نشانی بر اساس جنس

کوپلینگ ها بر اساس نوع جنس نیز به دو دسته ی کوپلینگ آلومینیومی و کوپلینگ برنجی تقسیم می شود.

کوپلینگ آتش نشانی برنجی

کوپلینگ آتش نشانی AWG ساخت کشور آلمان است. جنس این نوع کوپلینگ برنجی بوده و سایز دهانه آن نیز 1.5 به 2 می باشد. سایر اندازه های این نوع کوپلینگ در فروشگاه موجود می باشد.

کوپلینگ آتش نشانی آلومینیومی

نوع دیگر کوپلینگ ها ، کوپلینگ های آلومینیومی می باشد. از برندهای این نوع کوپلینگ می توان به  کوپلینگ آتش نشانی AWG ساخت کشور آلمان اشاره کرد. جنس بدنه این نوع کوپلینگ از آلومینیوم می باشد. که در مقایسه با هم نوع برنجی خوب بسیار ارزانتر می باشد. سایزهای مختلف این نوع کوپلینگ نیز در بازار موجود می باشد.

نحوه ی اتصال کوپلینگ به شلنگ آتش نشانی

کوپلینگ در دو سر قسمتی مانند لوله دارد که وارد شلنگ آب آتش نشانی شده و سپس با مفتول فولادی سیم پیچی میشود . بدین طریق کاملا بر روی دو سر شیلنگ محکم می شود .