قیمت اسپرینکلر

  • 3 اسفند , 1397
  • 3202 نفر

قیمت اسپرینکلر

اسپرینکلر یکی ازبهترین وکارآمدترین وسایل ایمنی دربرابرآتش می باشد. با افزایش حجم ساختمان سازی و ساخت ساختمان های بلند و با توجه به شرایط ایمنی یکی از نکات مهم آپارتمان سازی توجه به سیستم اعلام حریق و اطفاء حریق است که یکی از ضروری ترین موارد ایمن سازی ساختمان ها می باشد.
 اسپرینکلر را درشبکه های لوله کشی،شیرآلات،لوله واتصالات برای اطفاء حریق و حفاظت از جان افراد،اموال آنها وهمچنین برای جلوگیری از خرابی ساختمان ها به کارمی برند.اسپرینکلرها ازنظرنصب،سرعت ودرجه حرارت وسایرقطرات تولید شده به انواع مختلفی تقسیم می شوند.ساختمان هایی که اسپرینکلردر آن ها نصب باشد دچارخسارت و آسیب کمی می شوند.

قیمت اسپرینکلر

در زمان آتش سوزی ساختمان های بلند مرتبه و برج ها خاموش کردن آتش در طبقات فوقانی بسیار دشوار است . بنابراین مشکل آتش سوزی در پارکینگ ها و طبقات فوقانی را با پیاده سازی سیستم اطفا حریق بر پایه آب حل کرده اند.
نحوه کار اسپرینکلر های آتش نشانی به این صورت است که در هنگام بروز آتش سوزی با بالا رفتن دمای محیط  حباب شیشه ای داخل اسپرینکلر ها منفجر شده  و با فرمان پمپ های آب فعال شده و با فعال شدن پمپ های آب ، آب به صورت بارانی بر روی آتش پاشیده می شود. بنابراین اسپرینکلر آتش نشانی می تواند  یکی از بهترین گزینه ها برای خاموش کردن آتش باشد. هنگام خرید اسپرینکلرها باید توجه داشته باشید که مورد تایید آتش نشانی باشد و استانداردهای لازم برای اطفای حریق را نیز داشته باشد.
اجرا سیستم اطفاء حریق را می‌توان در زمان احداث یا در زمان نوسازی ساختمان انجام داد. 

عملکرد اسپرینکلر

وظیفه سیستم‌های اسپرینكلر كنترل و جلوگیری از گسترش حریق در مراحل اولیه شكل‌گیری تا رسیدن نیروهای آتش نشانی است. در سیستم اسپرینكلر، پاشنده‌ها دارای حباب شیشه‌ای شامل مایع حساس به حرارت هستند كه در هنگام آتش سوزی به صورت مستقل می شکند و باعث پاشیده شدن آب روی آتش و كنترل آن می‌شوند. این سیستم‌ها در مجتمع‌های تجاری، اداری، مسکونی و تفریحی، پارکینگ‌ها، هتل‌ها و غیره کاربرد دارد.

انواع اسپرینکلر

انواع مختلف اسپرینکلرها با کاربردها و عملکرد های مختلف موجود است و انتخاب اسپرینکلر یکی از مهم ترین بخش های طراحی می باشد.
اسپرینکلرها از نظر جهت نصب، درجه حرارت باز شدن و سرعت عملکرد، مساحت پوشش و سایز قطرات تولید شده به زیر شاخه های مختلفی تقسیم می شوند.
از نظر جهت نصب اسپرینکلرها به “رو به بالا (Upright)”،” آویزان (Pendent)” و ” دیواری (Sidewall)” تقسیم می شوند، اسپرینکلرهای Pendent نیز به زیر شاخه های استاندارد، عقب رفته (Recessed) و مخفی شده (Concealed) و اسپرینکلر های Sidewall نیز به زیر شاخه های افقی(Horizontal) ، تو رفته (Recessed) و روی سطحی (Surface Mounted) تقسیم بندی می شوند.
دمای محیط در شرایط نرمال و فاصله محل نصب اسپرینکلرها از منابع حرارت ، برروی انتخاب حساسیت دمایی اسپرینکلرها موثر است. پس از انتخاب اسپرینکلر با دمای مناسب، مساحت قابل پوشش هر اسپرینکلر وسایز قطرات تولید شده توسط آن ، جنس و پوشش بدنه اسپرینکلر( برنج، کروم ، رنگ شده و یا پوشش های ضد خوردگی خاص) را تعیین می کنیم.

قیمت انواع اسپرینکلر آتش نشانی

اسپرینکلرهای ارائه شده توسط شرکت بی تا انرژی پارس کیش دارای استاندارهای لازم بوده و مورد تایید آتش نشانی می باشد. 
شرکت بی تا انرژی پارس کیش در زمینه ی طراحی و اجرای سیتم های اعلام حریق ، اطفا حریق ،  درب ضد حریق ، لباس ضد حریق ، شلنگ آتش نشانی ، جعبه آتش نشانی ، فروش لوله گالوانیزه گرم ، کوپلینگ آتش نشانی، اسپرینکلر ، بوستر پمپ آتشنشانی ، اتصالات گروود ، تجهیزات حریق ، پوشش های مقاوم در برابر حریق ، اجرای سیستم های موتور خانه و فروش کابل نسوز شیلد دار ، اسپرینکلر خشک ، اسپرینکلر مخفی، شیر چک ولوآماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد .
قیمت انواع اسپرینکلر آتش نشانی

سیستم‌های اطفای حریق اتوماتیک آبی یکی از بهترین وکارآمدترین روش‌های مقابله با حریق به حساب می‌آیند. استفاده از اسپرینکلرها در شبکه‌های اطفای حریق اتوماتیک آبی به همراه تجهیزاتی مانند لوله کشی، شیرآلات ، لوله گالوانیزه و اتصالات گروود جهت حفاظت از جان افراد، اموال آن ها و همچنین جلوگیری از آسیب به ساختمان و فروریختن آن به کار می‌روند.